خرداد
۱۴
۱۳۹۹

۹ راز تولید محتوای حرفه ای سئو شده

۹ راز تولید محتوای حرفه ای سئو شده

9 راز تولید محتوای حرفه ای سئو شده

پست های وبلاگی و مقالات سئو در حقیقت مهم ترین بخش از خدمات روابط عمومی آنلاین و مدیریت شبکه های اجتماعی ما محسوب می شود.

ما هر هفته  حدود ۴۰ پست وبلاگی و مقالات سئو شده برای مشتریانمان می نویسیم که شامل صفحات آغازین وبسایت یا همان لندینگ پیجز (landing pages ) نمی شود و هر کدام به جذب ترافیک بازدیدها به وبسایت های مرتبط کمک می کنند. پست کردن مستمر و مرتب محتواهای جدید در سایت یکی از آسان ترین راه ها برای معرفی کردن برند شما به مشتریان و خریداران بالقوه است.

البته نباید انتظار داشته باشید که تنها با نوشتن مشتی کلمه و جمله در صفحه سایت، کاربران به سمتتان سرازیر شوند. خدمات تالیف مقالات حرفه ای سئو به شما اطمینان می دهد که اگر قصد سئو کردن مقالاتتان را داشته باشید به کمک شما خواهد آمد اما فقط در صورتی که بخواهید از روش های درست برای ایجاد سئو استفاده کنید.

در ادامه به ۹ رمز و راز مربوط به نویسندگان حرفه ای مقالات سئو شده اشاره می کنیم:

باید  این مراحل را از سر بگذرانید…

  1. در مورد کلیدواژه های مورد نظرتان جستجو انجام دهید
  2. کلیدواژه ها را به کار بگیرید.
  3. در مورد مسائلی بنویسید که برای مردم اهمیت داشته باشند.
  4. اصول اولیه سئو کردن تخصصی مقاله را بشناسید.
  5. مطلب باید به اندازه کافی طولانی باشد تا بتوان کلماتش را شمرد.
  6. به تحلیل های گوگلی یا همان آنالتیکس (analytics) دقت داشته باشید.
  7. کار خود را ویرایش کنید.
  8. مسئول روابط عمومی آنلاین خودتان باشید.
  9. توجه داشته باشید که تبدیل شدن به یک متخصص در زمینه نویسندگی مطالب سئو شده زمان بر است.
  10. در مورد کلیدواژه های مورد نظرتان جستجو انجام دهید.

اگر به هر حال قصد پست کردن محتوا در وبسایتتان  را دارید ممکن است زمانی را هم برای اطمینان یافتن از این موضوع صرف کنید که گوگل متوجه تلاش های شما می شود.

۱. در مورد کلیدواژه ها و عباراتی که کاربران در اینترنت جستجو می کنند اطلاعاتی کسب کنید

کلیدواژه ها و عباراتی که کاربران در اینترنت جستجو می کنند

(همچنین در مورد زمینه هایی که قابلیت رقابت در آن ها را دارید) و برای خودتان یک صفحه گسترده از کلیدواژه های منتحب درست کنید. حساب دفعاتی را که کلیدواژه ها را در محتوای خود به کار می برید نگهدارید و از ابزارهای درست و مناسب برای رهگیری رتبه خود در کلیدواژه های هدفتان استفاده کنید.

ابزار سمراش (SEMrush) از ابزارهای مورد علاقه ما است در حقیقت من سمراش را خیلی دوست دارم از این جهت که با تیم نرم افزاری آن ها همکاری و شراکت داریم  و اگر اینجا را کلیک کنید می توانید ۷ روز رایگان از آن استفاده کنید.

نمی دانید باید از کجا شروع کنید؟ نگاهی به راهنمای جامع ما بیندازید که در مورد جستجوی کلیدواژه با ابزار سمراش است.

۲. کلیدواژه ها را به کار ببرید

روزی روزگاری نویسنده محتوای سئو شده بودن؛ صرفا به معنای انداختن کلیدواژه هایی لابه لای متن کپی شده بود اما امروزه این کار فایده ای ندارد و بازی عوض شده است.

در حالی که هنوز گنجاندن کلیدواژه های هدف در سراسر مقاله کار درستی است اما تزئین ظاهری مطلب با کلیدواژه های اجباری کار زیادی از پیش نخواهد برد ( و اغلب به مطلب صدمه خواهد زد). شما باید در این مورد هم درست مثل  هر جزء از استراتژی سئو ترفندهای خاصی داشته باشید.

کلیدواژه هایتان را در عنوان مقاله، در ۳۰۰ کلمه مقدمه و در اولین یا دومین تیتر بگنجانید (هرچند باید توجه داشته باشید که لازم نیست هر دو مورد را رعایت کنید فقط مطمئن شوید که در یکی از این تیترها کلمات کلیدی به کار رفته باشند). بعد از آن باید نسخه های متغیری از کلیدواژه را در مقاله به کار ببرید.

به عنوان یک تذکر مهم هرگز نباید تلاش کنید که کلیدواژه را به زور در متن خود بگنجانید. به طور ایده آل کلیدواژه شما باید به حالت طبیعی در نوشتار شما به کار رود. اگر احساس کردید که نوشته شما دارد حالت مصنوعی و بی ربط به موضوع پیدا می کند پس یعنی زیاده روی کرده اید.

به خاطر داشته باشید که مردم از موتورهای جستجو برای جستجوی عبارات خاص خود استفاده می کنند چون می خواهند اطلاعات بیشتری در مورد آن ها کسب کنند یا قصد خریدشان را دارند پس منطقی است که بهشان چیزی را بدهیم که می خواهند. اگر این کار را انجام دهید کلیک های بیشتری نصیبتان می شود و این یکی از ترفندهای تجارت برای نویسندگان حرفه ای مقالات سئو شده است.

۳. در مورد مسائلی بنویسید که برای مردم اهمیت دارند.

قبل از اینکه دست به نوشتن هر نوع مقاله سئو شده بزنید باید اول از خودتان این سوال را بپرسید: برای چه کسی یا کسانی مهم است؟

اصلا قصد شوخی نداریم بیشتر اوقات نویسنده ها محتوا را بدون وجود هیچ دلیل واقعی تولید می کنند که هیچ استراتژی واقعی هم پشت آن وجود ندارد. آن ها این موضوع را فراموش کرده اند که انسان های واقعی باید بخواهند که این چیزها را بخوانند چون شما برای الگوریتم های گوگل که نمی نویسید بلکه دارید برای مردم واقعی مطلب تهیه می کنید.

هنگام نوشتن مطلب باید به دنبال این باشید که ارزش های خاصی به خوانندگان مطلبتان ارائه کرده باشید. شما چه چیزی را می توانید به آن ها بگویید که بقیه نتوانند؟ شما چه خدماتی را برایشان فراهم می کنید که منحصر به فرد باشد و نظیرش را کسی نتواند ارائه کند؟ چه نوع دانش خاصی را با آن ها به اشتراک می گذارید که جای دیگری یافت نمی شود؟

هیچکس کسب و کار شما را به اندازه خود شما نمی شناسد پس از آن به نفع سئوی محتواهایتان استفاده کنید.

در غیر این صورت می توانید حداقل در مورد اخبار جدید مرتبط به کسب و کارتان بحث کنید. وقتی شک دارید به فهرست کلیدواژه های سئویتان نگاه کنید و ببینید که چه نوع فهرست، لینک های طعمه یا پست های عمقی می توانید با این کلیدواژه ها تولید کنید. از مصاحبه با برخی از این متخصصان واهمه نداشته باشید (اگر از جانبشان نقل قول کنید و یا به تخصص ها و مهارت هایشان در پستتان اشاره کنید آن ها هم به احتمال زیاد محتوای شما را در کانال های شبکه های اجتماعیشان منتشر خواهند کرد و بدین صورت می توانید شبکه روابط خود را با استفاده از این اهرم بزرگ تر کنید).

۴. اصول اولیه سئو تخصصی را بشناسید

اگر سایتتان فهرست بندی نشده باشد تمام ترفندهای بهینه سازی کلیدواژه در دنیا را هم که به کار ببندید کمکتان نخواهد کرد.

به عنوان یک نویسنده از شما انتظار نمی رود که نحوه انتقال دادن سایت یا فعال سازی پروتکل امنیتی HTTPS را در سراسر دامنه بدانید. لزوما نیازی به دانستن موارد فنی و تکنیکی  وبسایت و خردسازی جاوا اسکریپت (JavaScript) نیست. با این حال دانستن چیزهای جزئی در مورد سئوی تخصصی می تواند باعث شود نویسنده بهتری برای مقالات سئو شده باشید.

اول از همه باید بفهمید چگونه صفحات رسمی و لینک های راهنما در گوگل می توانند به شما در جهت ایجاد استراتژی کمک کنند. به هر حال نوشتن محتوا صرفا به معنای نوشتن یک پست وبلاگی نیست بلکه نوشتن (و لینک سازی) بین تعداد زیادی از این مطالب مد نظر است.

اگر درک خوبی از نحوه ساختاربندی وبلاگتان داشته باشید می توانید به موثرتر واقع شدن هر جزء از استراتژی سئو سازی کمک کنید که این یعنی ایجاد بک لینک برای هر کدام از این پست ها بیشترین  منفعت را برای سایت شما به همراه خواهد داشت.

این کار همچنین به درک نحوه بهینه سازی یک وبسایت فراتر از بهینه سازی کلیدواژه ها کمک خواهد کرد.

به عنوان یک نویسنده مطالب سئو شده باید مهارت هایی نظیر کوچک نگهداشتن اندازه تصاویر استفاده شده در محتوا و نمایش کادرهای تبلیغاتی یا پنجره های راهنما به میزان مناسب در یک صفحه خاص را داشته باشید یا صرفا اطمینان حاصل کنید که پست های وبلاگیتان تماما فهرست بندی شده باشند.

۵. مطلب باید به اندازه کافی طولانی باشد تا بتوان کلماتش را شمرد.

مطمئن باشید که یک مطلب تازه ۱۰۰ کلمه ای بهتر از محتوایی است که اصلا جدید نباشد اما در یک توییت یا محتوا چه مقدار ارزش مورد نظر را می توان به مشتری منتقل کرد؟

موتورهای جستجو به دلایل خوبی گرایش دارند که الویت را به پست های وبلاگی و مقالات طولانی تر بدهند. سعی کنید محتوایتان حداقل ۶۰۰ کلمه ای باشد اما اگر می توانید طول آن را تا ۱۰۰۰ کلمه یا بیشتر افزایش دهید پس همین کار را انجام دهید.

تحقیقات زیادی نشان می دهند که موتورهای جستجو گرایش دارند به محتواهای عمقی با حداقل ۲۰۰۰ کلمه الویت بدهند و ما می بینیم که این محتواها برای خودمان و مشتریانمان موثر واقع می شوند و اکثر پست های وبلاگی معروف موسسه مالی  TCF حداقل ۱۵۰۰ کلمه ای هستند. هرچقدر محتوای شما طولانی تر باشد ارزش بیشتری به خوانندگان ارائه می شود و شما هم شانس بهتری برای پایین تر آوردن نرخ پرش سایت خواهید داشت (در موردش صحبت می کنیم).

مطلب باید به اندازه کافی طولانی باشد تا بتوان کلماتش را شمرد

۶. به تحلیل های گوگلی (Google Analytics) دقت داشته باشید.

نوشتار سئو شده به معنای نوشتن و ول کردن نتایج به امان خدا نیست. شما نباید صرفا محتوای خود را پست کرده و بعد به امان خدا ولش کنید.

در حقیقت شما باید به طور مرتب روی محتوای خود با استفاده از ابزار تحلیل های گوگلی نظارت داشته باشید. طبق داده های جمع آوری شده توسط گروه نرم افزاری سمراش، زمان سپری شده در سایت، نرخ پرش و تعداد صفحات به ازای هر موضوع همگی اگر مهم تر نباشند حداقل به اندازه تراکم کلیدواژه ها در محتوا مهم هستند.

وقتی به این موضوع فکر می کنید آنقدرها هم تعجب آور نیست. اگر سایت شما نرخ پرش بالایی دارد این یعنی بازدیدکننده ها مدت طولانی در سایت نمی مانند احتمالا به این دلیل که صفحه شما اطلاعات مورد نظر آن ها را فراهم نمی کند. اگر نرخ پرش شما بالا است احتمال زیادی وجود دارد که صفحه شما از لحاظ به کارگیری کلیدواژه های مناسب بهینه سازی نشده است.

شما باید توجه داشته باشید که چیزهای زیادی غیر مرتبط  با محتوا  وجود دارند که می توانند باعث صعودی شدن نرخ پرش شما شوند. کادرهایی که ناگهان ظاهر می شوند، بارگذاری کند صفحات، تبلیغات یا تصاویر مزاحم و هر نوع مولفه بدشکل در طراحی می تواند بازدیدکننده ها را فراری دهد. نوشتن یک محتوای خوب بر مبنای سئو صرفا به معنای گذاشتن کلمات  روی صفحه نمایشگر نیست بلکه به دیدگاه بازدیدکننده از آن ها بستگی دارد. اگر بازدیدکننده ها به خاطر طراحی نامناسب صفحه دلزده بشوند هیچ کس دیگر برای خواندن محتوای شما وقت صرف نخواهد کرد.

به تحلیل های گوگلی (Google Analytics) دقت داشته باشید

بهینه سازی نوشتار محتوای وبتان را بهینه کنید.

اگر از سامانه وردپرس (WordPress) به عنوان سامانه زیربنایی وبلاگ نویسی تان استفاده می کنید ابزارهای آنلاین و رایگان روابط عمومی به تعداد زیاد در آن هست (به شکل افزونه ها) که می توانید ازشان بهره ببرید. همچنین از ابزار یوآست (Yoast) و شیراهولیک (Shareaholic) در کنار سایر ابزارها استفاده کنید. روابط عمومی رایگان و آسان تحت وب به سادگی زدن روی لینک «حالا نصب کنید» است.

۷. کارتان را ویرایش کنید.

تفاوت اصلی میان نویسندگان حرفه ای مقالات سئو شده و مردم عادی این است که گروه اول همیشه به صورت خودجوش کارشان را ویرایش می کنند.

برنامه هایی مانند اوپن آفیس (OpenOffice)، گوگل داکز (Google Docs) و مایکروسافت ورد (Microsoft Word) کار ویرایش را آسان می کنند مخصوصا اینکه با خطوط قرمز و سبز نشان دهنده ایرادات کلمه و گرامر اکثر مشکلات متن را می توان رفع نمود. دقت کردن به زیباسازی قالب متن نیز مهم است. از پاراگراف ها و جملات خیلی طولانی پرهیز کنید که نوشته را شبیه طومار می کنند.

در صورت امکان قبل از اقدام به انتشار محتوا فکر خوبی است که اجازه دهید شخص دیگری هم کار شما را بررسی کند. حتی اگر این اشخاص جزو دسته نویسندگان یا ویرایشگران سئو نباشند اما بازبینی مطلب از دیدگاه آن ها می تواند به آسانی اشتباهات نهفته را آشکار سازد.

۸. مسئول روابط عمومی آنلاین خودتان باشید.

به محض اینکه محتوای جدیدتان را نوشته و پستش کردید تنها نصف راه را برای سئو سازی طی نموده اید.

آخرین مرحله در نوشتن تمام محتواهای تحت وب این است که نقش مامور روابط عمومی را برای خودتان بازی کنید یعنی اینکه در تمام فضاهای اینترنتی به محتوای خود لینک ارجاع بدهید. در وبلاگ های گوناگون نظر گذاشته و زیر آن مردم را با لینک به سایت خود ارجاع دهید. محتوایتان را در سایت های ردیت (Reddit) و استامبل آپن (StumbleUpon) ثبت کنید.

مدیریت شبکه های اجتماعی و نوشتن محتوای تحت وب رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند و به محض اینکه دکمه انتشار مقاله و پست وبلاگی جدیدتان را فشار دهید باید لحظه به لحظه پیگیر آن باشید.

نیازمند توصیه های بیشتری در زمینه روابط عمومی هستید؟ پس نکات خودآموز ما را در رابطه با روابط عمومی در اینترنت بخوانید.

۹.توجه داشته باشید که تبدیل شدن به یک متخصص در زمینه نویسندگی مطالب سئو شده زمان بر است

تبدیل شدن به نویسنده

نوشتن مطالب سئو شده یک مهارت است و درست مثل هر مهارت دیگری شما نمی توانید یک شبه به آن مسلط شوید.

اما اینجا موضوعی است که کاملا بدون ایراد است. ببینید وقتی شما شروع به نوشتن محتوای سئو شده می کنید همزمان با شروع تحلیل های گوگل روی نوشته شما و ارائه دورن بینی های خاص توسط آن مدام دنبال این هستید که برگردید و کارتان را ویرایش کنید. حتی اگر در اولین تلاشتان موفقیت کامل نصیبتان نشود می توانید به طور مستمر آن را بهبود دهید تا زمانی که نوشته شما توسط گوگل شروع به کسب رتبه کند.

در این راستا هر محتوای دیگری هم که بنویسید در مجموعه دستاوردهای شما قرار خواهد گرفت.

با بیان این مطلب باید متوجه شده باشید که هر کسی نمی تواند در تهیه نوشته های سئو شده موفقیت حاصل کند.

همه در نویسندگی متخصص نیستند و اگر در زمینه نوشتن سابقه چندانی ندارید ممکن است با دشواری هایی رو به رو شوید. ما توصیه می کنیم که ابتدا در کلاس های آموزش نویسندگی شرکت کنید. تلاشتان را بکنید و ببینید چه به دست می آورید.

بعد از چند ماه اگر شرکت در این کلاس ها موثر واقع نشد می توانید از آموزش های اضافی، خدمات نویسندگی محتوا یا یک شرکت بازاریابی محتوا کمک بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهند.

تبدیل شدن به یک متخصص حرفه ای سئو با آموزش آنلاین

قبل از اینکه خودتان را یک نویسنده حرفه ای مقالات سئو شده بنامید احتمالا به کمی کمک  در این زمینه نیاز خواهید داشت. راهنمای ما در مورد نحوه نوشتن یک پست وبلاگی که بازدیدکننده های شما را به مشتری تبدیل کند شما را مرحله به مرحله در فرایند نوشتن محتوای مفید برای رشد دادن کسب و کارتان کمک خواهد کرد.

آموزش های آنلاین سئو به شکل شخصی سازی شده ارائه می کند که به شما زیر و بم های مربوط به جستجوی کلیدواژه، ایجاد لینک، سئوی تخصصی و سایر مهارت ها را آموزش می دهد. کنفرانس تحت وب ما با عنوان « ۹ اشتباه گزاف سئو که ممکن است مرتکب شوید» را ببینید. اگر از چیزی که دیدید خوشتان آمد مجموعه کامل آموزش های ما در ارتباط با سئو را دنبال کنید.

البته هر کسی که مشغول اداره کردن کسب وکاری است معمولا زمان کافی برای استاد شدن در هنر و دانش سئو را ندارد. ما هوای شما را داریم با ما برای دریافت اطلاعات بیشتری در رابطه با خدمات نوشتن محتوا در تماس باشید.

آیا شما یک خانم نویسنده در زمینه سئو هستید؟ ما یک گروه داغ فیسبوکی داریم که بهتر است هرچه زودتر امتحانش کنید. شما سوالاتی دارید و ما هم جواب سوالات شما را داریم. با توصیه های عملی فراوان و پشتیبانی سایر خانم ها می توانید در صنعت خودتان بدرخشید.

خودآموز حرفه ای نویسندگی سئو

این راهنمای عمقی گام به گام به شما نشان می دهد چگونه ترافیک طبیعی به شدت هدف گذاری شده و آماده برای تبدیل را به وبسایتتان جذب کنید. مالک موسسه مالی TCF خانم کاری دی فیلیپس (Kari DePhillips) از این متدهای دقیق برای ایجاد شتابگر در بخش دورکاری موسسه چندین میلیون دلاری خود استفاده کرد بدون اینکه  در این راه  ذره ای هزینه صرف تبلیغات یا استخدام تیم فروش کرده باشد.