آبان
۰۷
۱۳۹۹

معرفی سئو برای مبتدیان

معرفی سئو  و آشنایی در مورد SEO برای مبتدیان

معرفی سئو برای مبتدیان

بهینه سازی موتور جستجو که به طور خلاصه سئو می گویند یکی از مهم ترین جنبه های بازاریابی است.

به همین ترتیب اگر می خواهید وبلاگ یا کسب وکار خود را به بازار عرضه کنید باید بدانید که سئو به چه معنا است و قوانین و راه های موفقیت در سئو چیست.

در حالی که یک استراتژی موفقیت آمیز در سئو علم دقیق و مشخصی نیست و در طول سال ها عملکرد آن در بسیاری از زمینه ها به چالش کشیده شده است اما دانستن اصول اولیه سئو برای راه اندازی یک کمپین بازاریابی کارامد مهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سئو و نحوه ادغام استراتژی های آن در کمپین بازاریابی خود به راهنمای معرفی سئو برای مبتدیان در ذیل مراجعه کنید:

سئو چیست؟

سئو به عبارت مشخص به ظاهر شدن یک وبسایت در صفحه نتایج موتور جستجو اشاره دارد.

اجرای موفقیت آمیز استراتژی سئو یعنی وب سایت یک شرکت در اولین رده فهرست یک صفحه جستجوی گوگل قرار بگیرد و بنابراین احتمال بازدید افراد از سایت افزایش پیدا کند.

موتورهای جستجو تلاش می کنند مرتبط ترین نتایج را برای شخصی که جستجو می کند ارائه دهند به طوری که وقتی شخصی جستجوی اینترنتی برای «کیک فنجانی» را انجام می دهد اولین نتیجه ای که ظاهر می شود یک شیرینی فروشی نیست بلکه یک شیرینی پزی است که کارش پخت کیک های فنجانی است و همچنین فهرست متنوعی از دسرها را ارائه داده است.

به عبارت دیگر سئو کمک می کند تا جستجو در ارتباط با کاربر باشد و می تواند در هدایت و جذب بازدیدها به سایت شما بسیار مهم تلقی شود.

موتورهای جستجو با جستجوی اینترنت فعال می شوند تا متنی را پیدا کنند که دارای معیارهای خاصی باشد.

این متن به عنوان کلیدواژه ها شناخته می شود و به مهم ترین زمینه (های) فعالیت وبسایت ، شرکت یا تولید محصول اشاره دارد.

جستجو در دنیای اینترنتی برای یافتن کلیدواژه ها به این دلیل است که بفهمیم چرا مانند مثال بالا جستجوی «کیک فنجانی» چندین صفحه نتیجه در مورد کیک فنجانی ارائه می کند نه مثلا برای کلوچه یا سایر شیرینی ها.

سایر موارد مهمی که موتور جستجو برای رتبه بندی وب سایت از آنها استفاده می کند شامل عناوین ، تیترها و لینک هایی است که محتوای صفحات یک وبسایت را تشکیل می دهد.

موتورهای جستجو همچنین از فهرست بندی موتور جستجو برای یافتن ، تحلیل و ذخیره محتوای یک وبسایت استفاده می کنند. فهرست موتور جستجو به مجموعه داده هایی گفته می شود که برای ایجاد و ارائه نتیجه جستجوی نهایی استفاده می شود.

اهمیت تحقیق در مورد کلید واژه ها

تحقیق در مورد کلید واژه ها

بخش مهم دیگر در معرفی سئو درک اهمیت کلیدواژه ها است.

در بالا توضیح دادیم که کلیدواژه ها به واژه های خاص یا مجموعه ای از واژه ها اطلاق می شود که موضوع یا مفهوم کلی یک ایده ، وبسایت ، کسب وکار یا محصول را به بهترین وجه ممکن توصیف می کنند.

کلیدواژه ها کلماتی هستند که افراد هنگام انجام جستجو از آنها استفاده می کنند و باید کلماتی باشند که در محتوای صفحه وب شما گنجانده شده است.

انتخاب کلیدواژه های مناسب می تواند به جذب بازدیدها به سایت شما کمک کند ، مشتریان بالقوه را به خود جلب کند و رتبه سئوی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد.

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه چه کلیدواژه هایی باید در متن خود بگنجانید باید مواردی مانند مرتبط بودن کلیدواژه با وبسایت و شرکت خود و همچنین رقبایی را که از همان کلیدواژه استفاده می کنند در نظر بگیرید (می توانید با جستجوی سریع کلیدواژه های انتخاب شده توسط خودتان در گوگل و دیدن اینکه چه سایتهایی در بالای لیست ظاهر می شوند این موضوع را بررسی کنید).

برای کشف ارزش کلیدواژه های خود می توانید یک نمونه کمپین از سامانه تبلیغات گوگل ( Google AdWords ) بخرید که به شما امکان می دهد ترافیک ایجاد شده توسط کلیدواژه های انتخابی خود را مورد آزمایش قرار دهید.

اگر هر سه این موارد بررسی شده باشند یعنی کلیدواژه ها مرتبط با محتوای وبسایت شما هستند ، رقبا با کلیدواژه های مشابه موفقیت کسب می کنند و یک نمونه تست شده از کمپین ها بازدید بالایی را به همراه داشته است  پس شما باید به ادامه فعالیتتان با کلیدواژه های مورد نظر اطمینان داشته باشید.

معرفی سئو – عوامل مهم تر در سئو

عوامل مهم در سئو

کلیدواژه ها تنها عامل موفقیت یک کمپین سئو نیستند اگرچه به طور قطع مهم هستند.

از دیگر مواردی که هنگام تدوین استراتژی سئو باید در نظر گرفت :

  • لینک ها
  • عناوین
  • توضیحات متا
  • تیتربندی ها
  • عناوین فرعی
  • اصالت محتوا
  • تصاویر و فیلم ها و مخاطبان شما هستند.

مهم ترین چیزی که باید هنگام تامل در معرفی سئو به خاطر بسپارید این است که تنها یک عامل واحد موفقیت سئو را تعیین نمی کند بلکه موفقیت در سئو به کلیت محتوای شما بستگی دارد.

هنگام نوشتن محتوا زمان خود را به طور مساوی صرف تلاش برای هرچه طبیعی تر جلوه دادن محتوایتان و اجرای تکنیک های سئو در پس زمینه محتوا کنید.

استفاده بیش از حد از کلیدواژه ها، آوردن جملات عجیب و غریب یا مصنوعی به امید بهبود سئوی متن یا استفاده از محتوای تکراری و کپی شده بیشتر از اینکه برای تلاش های شما در زمینه سئو مفید باشه به ضررشان تمام خواهد شد.

محتوا باید همیشه جالب و جذاب باشد ، کوتاه و مختصر باشد ، از کلیدواژه های هوشمندانه در آن  استفاده شده باشد ، شامل تصاویر بهینه شده با تیترهای عالی باشد ، عنوان بندی های جذاب داشته باشد ، به راحتی قابل خواندن باشد و در آن از لینک های مرتبط استفاده شده باشد.

در حقیقت ممکن است حتی بخواهید در تبادل لینک مشارکت داشته باشید که به روند تبادل لینک با سایر وبسایت های مرتبط با زمینه فعالیت شما به منظور افزایش رتبه سئو اشاره دارد.

نوع محتوا بر روی سئو تأثیر زیادی می گذارد. هرچه محتوای شما ارتباط بیشتری با زمینه  فعالیت شما داشته باشد ، جزو به روزترین محتواها باشد و هرچه محتوای شما از جذابیت بیشتری برخوردار باشد از رتبه بالاتری در موتور جستجو برخوردار می شود.

همیشه محتواهای خود را از قبل برنامه ریزی کنید ، از کسی بخواهید که قبل از ارسال آن را ویرایش کند ، از عناوین به جا و زیرعناوین مرتبط استفاده کنید ، به لایه بندی محتوا فکر کنید و تصاویر و یا فیلم ها را هرجای محتوا که مناسب بود قرار دهید.

همچنین شما باید محتوای و وبسایت خود را طوری طراحی کنید که به اشتراک گذاری محتواهای آن از طریق شبکه های اجتماعی آسان باشد.

ابزارها و خدمات سئو

در حالی که معرفی سئو یک نقطه شروع عالی است اما با پیشرفت تلاش های بازاریابی ممکن است بخواهید ابزارها و خدمات اضافی را در زمینه سئو جستجو کنید.

اغلب اوقات موتورهای جستجو خودشان این ابزارها و خدمات را ارائه می دهند مانند ابزار  گوگل آنالیتیکس ( Google Analytics )، ابزار گوگل وبمستر ( Google Webmaster Tools ) ، ابزار تبلیغات گوگل ( Google AdWords ) ، اعلان های گوگل، سامانه گوگل ترند ( Google Trends ) ، برنامه ریز DoubleClick Ad Planner ، سامانه سرعت صفحه ( Google Page Speed ) ​​، سامانه نقشه سایت  (Google Site Map ) و موارد دیگر.

 

علاوه بر ابزارهای ارائه شده توسط گوگل می توانید سایر ابزارهای اینترنتی را نیز کاوش کنید و یا حتی شرکتی را که در زمینه بازاریابی سئو تخصص دارد استخدام کنید تا وبسایت شما را طراحی کرده و آن را سئو پسند کند.

سئو بخش مهمی از بازاریابی در دنیای اینترنتی امروز است و عوامل زیادی وجود دارند که می توانند در موفقیت آن تأثیرگذار باشند.

به منظور بهبود سئوی وبسایت خود روی تولید محتوای عالی ، استفاده از کلیدواژه های مرتبط ، لینک دهی در مواقع مناسب و نوشتن مستمر محتوایی خلاقانه و بکر تمرکز کنید.

علاوه بر این به یاد داشته باشید که سئو فرایندی دایمی و پویا است و به محض ارسال محتوا به پایان نمی رسد.

در مقابل حفظ  مرتبط بودن و به روز بودن محتوای یک وبسایت از طریق ارسال مستمر محتوای جدید و با کیفیت به همان اندازه مهم است.